Preliminära Allsvenska spelschemat klart

Omgång 1

sö 31 mars kl. 15.00 Häcken–IFK Göteborg

sö 31 mars kl. 17.30 Helsingborg–Djurgården

må 1 april kl. 15.00 Malmö FF–Halmstad

må 1 april kl. 17.30 Elfsborg–AIK

31 mars/ 1 april Syrianska–Kalmar FF

31 mars/ 1 april Mjällby–IFK Norrköping

31 mars/ 1 april Gefle–Åtvidaberg

31 mars/ 1 april BP–Öster

Omgång 2

fr 5 april kl. 19.00 Åtvidaberg–Malmö FF

sö 7 april kl. 15.00 AIK–Syrianska

sö 7 april kl. 17.30 Halmstad–Elfsborg

må 8 april kl. 19.00 Djurgården–Mjällby

må 8 april kl. 19.05 Öster–Helsingborg

7 april/8 april IFK Norrköping–Gefle

7 april/8 april Kalmar FF–Häcken

7 april/8 april IFK Göteborg–BP

Omgång 3

fr 12 april kl. 19.00 BP–IFK Norrköping

lö 13 april kl. 16.00 Syrianska–Öster

sö 14 april kl. 15.00 Malmö FF–Kalmar FF

sö 14 april kl. 15.00 Åtvidaberg–AIK

sö 14 april kl. 17.30 Gefle–Halmstad

sö 14 april kl. 17.30 Häcken–Djurgården

må 15 april kl. 19.00 Helsingborg–Mjällby

må 15 april kl. 19.05 Elfsborg–IFK Göteborg

Omgång 4

on 17 april kl. 19.00 Öster–Häcken

on 17 april kl. 19.00 Halmstad–Åtvidaberg

on 17 april kl. 19.05 AIK–Malmö FF

to 18 april kl. 19.00 Djurgården–BP

to 18 april kl. 19.00 IFK Göteborg–Syrianska

to 18 april kl. 19.00 Mjällby–Gefle

to 18 april kl. 19.00 Kalmar FF–Elfsborg

to 18 april kl. 19.05 IFK Norrköping–Helsingborg

Omgång 5

sö 21 april kl. 15.00 Åtvidaberg–IFK Göteborg

sö 21 april kl. 17.30 Malmö FF–Öster

må 22 april kl. 19.00 Gefle–AIK

må 22 april kl. 19.05 Elfsborg–Djurgården

21 april/22 april Halmstad–Kalmar FF

21 april/22 april Häcken–Mjällby

21 april/22 april BP–Helsingborg

21 april/22 april Syrianska–IFK Norrköping

Omgång 6

to 25 april kl. 19.00 Djurgården–Syrianska

to 25 april kl. 19.00 IFK Göteborg–Malmö FF

fr 26 april kl. 19.00 IFK Norrköping–Häcken

sö 28 april kl. 15.00 AIK–Halmstad

sö 28 april kl. 17.30 Öster–Elfsborg

27 april/28 april Kalmar FF–Åtvidaberg

27 april/28 april Helsingborg–Gefle

27 april/28 april Mjällby–BP

Omgång 7

fr 3 maj kl. 19.00 Syrianska–Helsingborg

lö 4 maj kl. 16.00 Åtvidaberg–Djurgården

sö 5 maj kl. 15.00 Elfsborg–Mjällby

sö 5 maj kl. 17.30 Malmö FF–IFK Norrköping

må 6 maj kl. 19.05 AIK–IFK Göteborg

4 maj/ 5 maj/6 maj Gefle–Kalmar FF

4 maj/ 5 maj/6 maj Halmstad–Öster

4 maj/ 5 maj/6 maj Häcken–BP

Omgång 8

fr 10 maj kl. 19.00 IFK Norrköping–Elfsborg

sö 12 maj kl. 15.00 Kalmar FF–AIK

sö 12 maj kl. 17.30 Djurgården–Malmö FF

må 13 maj kl. 19.00 Öster–Åtvidaberg

må 13 maj kl. 19.05 Helsingborg–Häcken

11 maj/12 maj/13 maj BP–Gefle

11 maj/12 maj/13 maj IFK Göteborg–Halmstad

11 maj/12 maj/13 maj Mjällby–Syrianska

Omgång 9

fr 17 maj kl. 19.00 Mjällby–Malmö FF

lö 18 maj kl. 16.00 BP–Syrianska

sö 19 maj kl. 15.00 Häcken–Gefle

sö 19 maj kl. 15.00 Öster–AIK

sö 19 maj kl. 17.30 IFK Göteborg–Kalmar FF

sö 19 maj kl. 17.30 Djurgården–Halmstad

må 20 maj kl. 19.00 IFK Norrköping–Åtvidaberg

on 29 maj kl. 19.05 Helsingborg–Elfsborg

Omgång 10

må 20 maj kl. 19.05 Malmö FF–Helsingborg

on 22 maj kl. 19.00 Gefle–IFK Göteborg

on 22 maj kl. 19.05 AIK–Djurgården

to 23 maj kl. 19.00 Halmstad–IFK Norrköping

to 23 maj kl. 19.00 Åtvidaberg–Mjällby

to 23 maj kl. 19.05 Kalmar FF–Öster

22 maj/23 maj Elfsborg–BP

22 maj/23 maj Syrianska–Häcken

Omgång 11

to 30 maj kl. 19.00 Djurgården–Kalmar FF

to 30 maj kl. 19.05 IFK Norrköping–AIK

fr 31 maj kl. 19.00 Öster–IFK Göteborg

lö 1 juni kl. 16.00 Helsingborg–Åtvidaberg

lö 1 juni kl. 16.00 BP–Malmö FF

lö 1 juni kl. 16.00 Häcken–Elfsborg

29 maj/1 juni Syrianska–Gefle

29 maj/1 juni Mjällby–Halmstad

Omgång 12

lö 15 juni kl. 16.00 Elfsborg–Syrianska

lö 15 juni kl. 16.00 Gefle–Öster

lö 15 juni kl. 16.00 Åtvidaberg–BP

sö 16 juni kl. 15.00 AIK–Mjällby

sö 16 juni kl. 15.00 Halmstad–Helsingborg

sö 16 juni kl. 17.30 Malmö FF–Häcken

må 17 juni kl. 19.05 IFK Göteborg–Djurgården

må 17 juni kl. 19.00 Kalmar FF–IFK Norrköping

Omgång 13

on 19 juni kl. 19.00 BP–Halmstad

on 19 juni kl. 19.00 Syrianska–Malmö FF

on 19 juni kl. 19.05 Helsingborg–AIK

to 20 juni kl. 19.00 Djurgården–Öster

to 20 juni kl. 19.00 Mjällby–Kalmar FF

to 20 juni kl. 19.05 Norrköping–Göteborg

19 juni/20 juni Elfsborg–Gefle

19 juni/20 juni Häcken–Åtvidaberg

Omgång 14

sö 23 juni kl. 15.00 AIK–BP

sö 23 juni kl. 17.30 Kalmar FF–Helsingborg

må 24 juni kl. 19.00 Gefle–Djurgården

må 24 juni kl. 19.05 Malmö FF–Elfsborg

23 juni/24 juni Halmstad–Häcken

23 juni/24 juni IFK Göteborg–Mjällby

23 juni/24 juni Åtvidaberg–Syrianska

23 juni/24 juni Öster–IFK Norrköping

Omgång 15

IFK Norrköping–Djurgården

Malmö FF–Gefle

Mjällby–Öster

Helsingborg–IFK Göteborg

BP–Kalmar FF

AIK–Häcken

Syrianska–Halmstad

Elfsborg–Åtvidaberg

Omgång 16

Gefle–IFK Norrköping

Mjällby–Djurgården

Helsingborg–Öster

BP–IFK Göteborg

Häcken–Kalmar FF

Syrianska–AIK

Elfsborg–Halmstad

Malmö FF–Åtvidaberg

Omgång 17

Djurgården–IFK Norrköping

Gefle–Malmö FF

Öster–Mjällby

Kalmar FF–BP

Häcken–AIK

Halmstad–Syrianska

Åtvidaberg–Elfsborg

IFK Göteborg–Helsingborg

Omgång 18

IFK Norrköping–Mjällby

Djurgården–Helsingborg

Öster–BP

Kalmar FF–Syrianska

AIK–Elfsborg

Halmstad–Malmö FF

Åtvidaberg–Gefle

IFK Göteborg–Häcken

Omgång 19

Helsingborg–IFK Norrköping

BP–Djurgården

Häcken–Öster

Syrianska–IFK Göteborg

Elfsborg–Kalmar FF

Malmö FF–AIK

Åtvidaberg- Halmstad

Gefle–Mjällby

Omgång 20

IFK Norrköping–BP

Djurgården–Häcken

Öster–Syrianska

Kalmar FF–Malmö FF

AIK–Åtvidaberg

Halmstad–Gefle

Mjällby–Helsingborg

IFK Göteborg–Elfsborg

Omgång 21

Häcken–IFK Norrköping

Syrianska–Djurgården

Elfsborg–Öster

Malmö FF–IFK Göteborg

Åtvidaberg–Kalmar FF

Halmstad–AIK

Gefle–Helsingborg

BP–Mjällby

Omgång 22

IFK Norrköping–Syrianska

Djurgården–Elfsborg

Öster–Malmö FF

Kalmar FF–Halmstad

AIK–Gefle

Mjällby–Häcken

Helsingborg–BP

IFK Göteborg–Åtvidaberg

Omgång 23

Elfsborg–IFK Norrköping

Malmö FF–Djurgården

Åtvidaberg–Öster

Halmstad–IFK Göteborg

AIK–Kalmar FF

Gefle–BP

Syrianska–Mjällby

Häcken–Helsingborg

Omgång 24

FK Norrköping–Malmö FF

Djurgården–Åtvidaberg

Öster–Halmstad

Kalmar FF–Gefle

Mjällby–Elfsborg

Helsingborg–Syrianska

BP–Häcken

IFK Göteborg–AIK

Omgång 25

IFK Norrköping–Halmstad

Djurgården–AIK

Öster–Kalmar FF

IFK Göteborg–Gefle

Mjällby–Åtvidaberg

Helsingborg–Malmö FF

BP–Elfsborg

Häcken–Syrianska

Omgång 26

Åtvidaberg–IFK Norrköping

Halmstad–Djurgården

AIK–Öster

Gefle–Häcken

Malmö FF–Mjällby

Elfsborg–Helsingborg

Syrianska–BP

Kalmar FF–IFK Göteborg

Omgång 27

Djurgården–IFK Göteborg

Öster–Gefle

Mjällby–AIK

Helsingborg–Halmstad

BP–Åtvidaberg

Häcken–Malmö FF

Syrianska–Elfsborg

IFK Norrköping–Kalmar FF

Omgång 28

AIK–IFK Norrköping

Gefle–Syrianska

Kalmar FF–Djurgården

Halmstad–Mjällby

Åtvidaberg–Helsingborg

Malmö FF–BP

Elfsborg–Häcken

IFK Göteborg–Öster

Omgång 29

IFK Norrköping–Öster

Djurgården–Gefle

Mjällby–IFK Göteborg

Helsingborg–Kalmar FF

BP–AIK

Häcken–Halmstad

Syrianska–Åtvidaberg

Elfsborg–Malmö FF

Omgång 30

söndag 3 nov

Öster–Djurgården

Kalmar FF–Mjällby

Gefle–Elfsborg

AIK–Helsingborg

Halmstad–BP

Åtvidaberg–Häcken

Malmö FF–Syrianska

IFK Göteborg–IFK Norrköping

Speldagarna i omgångarna 15-30 fastställs vid senare tillfälle.

Detta är ett förslag till spelprogram för säsongen 2013. Ändringar kan förekomma.

 

Källa: Aftonbladet.

Leave a Comment